Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş düzlükında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka üretimu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk öğün önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim sektöründe sülale olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası faal çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgeniş ayak topu, sepet topu abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı düzen Türkiye’nin en kebir özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birgeniş toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko