Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü mefhum. Ancak bu dü mefhum konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışmutaş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-ticaret siteleri kucakin nazik olan bu dü mefhum, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her dü mefhum da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı olur, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazgımızda vakit vakit birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını berenarı henüz heveslikurum ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması kucakin yapılan çdüzenışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam kurumı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik geriışı anlayışlemlerinin kâffesine denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka kıymetini pozitifrmaya müteveccih bir çdüzenışma olan SEM, alıcı kitlesini imar etmek açısından da nispeten önemlidir. Ayrıca SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi müdrike arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çdüzenışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM sınırlı bir bütçe kucakin verilen reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları sınırlı anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde eylemek kucakin yapılan çdüzenışmalardır. Elkızı, bu zıtlaştırmayı berenarı henüz heveslikurum.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki fark; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret zıtlığında, SEO’nun ise kucakerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde binalabilmesidir. Yani SEO kucakin en başta içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi kucakin yeni bir ödeme binalmaz.

Bunun haricinde bir önemli fark da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük müddet içerisinde pozitifrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalkaloriız.

Bu dü sayısal pazarlama mefhumı arasındaki bir diğer önemli fark da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları evetğu kucakin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çdüzenışmalarında bu durum farklıdır. SEO çdüzenışmaları henüz natürel uygulamaları kapsar ve sitenize henüz uzvi bir trafik temizışı esenlar.

Bu dü mefhum, kucakerik bakımından da ayrımlılık gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki kucakerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise maksat henüz ticari evetğu kucakin kucakerikler SEO çdüzenışmalarındaki kadar olmayabilir.

Ancak bu erişmek bileğildir ki SEM kucakerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü mefhum arasındaki kucakerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Ayrıca belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz yararlı ya da henüz üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine için ikisinden bile faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Sayısal Dönüşümün Yükselişi yazgımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/