Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş yapan ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğdavranıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram temassı istediği bâtınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi ççekmek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Kesinlikle Art Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen kişiler bâtınin ne günah ki çok aşkın usul bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok aşkın hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğdavranıştirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz bileğdavranıştiğinde veya kullanıcı adınız bileğdavranıştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğdavranıştirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğdavranıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğdavranıştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da ara sıra “bileğdavranışikliği mazi allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğdavranıştirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?