Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye insanış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çısoy en koca miktarda ilaç yürekerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu koca adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği meydanı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgelik acıarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek artırma çdüzenışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen saksıarı anlamında ülkesini baki simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent saksıvuruları ile de meşhurdur. 143 tane saksıvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu acil vüruten olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Alanında bundan sonra gerçek bir bilirkişi olmasıyla birlikte kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam arasında en çok patent saksıvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası yardımıyla güzel nöbetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse üstelik katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte sürdürmek üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine koca bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan mecallü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de başarılı olmuştur. Hiçbir kötü (kanat etki) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede izinı alınmıştır. Cümle çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birşu denli şirketin şirket ve müessis kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Avanesıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta kanatıkların geçmesi yürekin muayyen bir mevsimı beklesek üstelik bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de yürekerisinden basitçe bir halde sağaltma edebilmek yürekin bu kullanılıyor. üste cinsî nöbetlev bozukluğunu da sağaltma buyurmak yürekin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavim ve mecallü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent saksıvurularının 2000 adetine benzeyenın adalet sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı nöbetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri ocak istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü beyan fail Spektral Holding Yönetim Oturmuş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en mevsuk katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde taraf meydan öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik üsteliksevinçli patentinin adalet sahibi olması ve saksıvurusunu ilk yaratıcı kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asıl fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çdüzenışmalarını baki koskocamanleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşu denli el Türkiye Senenin Bilgi Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil memleket dışında doğrusu global anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların karşıtlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile birlikte güzel nöbetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birşu denli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye saksıladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Envestisman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak kıymetiharbiye yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda taraf meydan bir zer sahası ile birlikte saksılatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel değnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit kıymetiharbiye yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a bağımlı mızrap ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimî güvence olarak nöbettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.ab ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere iki sınai hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan ovalı açıklamada görüşlerine taraf verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca ilhak kıymetiharbiye mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii malzeme binasındaki havailuklar yardımıyla ali derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv sabitleme raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf meydan teferruatlara bakarak antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar